Kontakt

Maila oss gärna om du har funderingar eller frågor kontakt@langekarrsskolan.se

Förskolan 070-931 07 60

Pedagoger

Gabriella Stenman är förskolechef och har arbetat med barn i närmare 30 år och är förskollärare/lärare för yngre åldrar. Hon har arbetat länge i Stenungsunds kommun.
gabriella@langekarrsskolan.se

Therese Andersson är förskollärare sedan ca 15 år och har arbetat på Karamellen de senaste tre åren.
therese@langekarrsskolan.se

Caroline Elfström är barnskötare och kommer närmast från en förskola i Ödsmål, Stenungsund.
caroline@langekarrsskolan.se

Marie Hermansson är barnskötare och har arbetat inom Tjörns kommun i många år, senaste åren på Karamellen.
marie@langekarrsskolan.se

April Hellberg har arbetat med barn i många år. Hon är amerikanska, gift med en man från Tjörn dit de nyligen flyttat tillbaka efter att ha drivit ungdomscenter i Mongoliet i ca 16 år.
april@langekarrsskolan.se

 

Styrelsen

Cecilia Hederoth
Daniel Eilhoff  
Alf Berndstsson
Anders Vikmyr
Peter Eskilsson
Johanna Jellstam
Johan Jellstam
Franziska Berndt

Lite kort om:

Alf Berntsson är VD för företaget Infotiv i Göteborg där han bor. Han tillbringar mycket tid med sin fru Karolina och barnen Hilding 9 år och Svea 7 år i deras hus i Långekärr.

Daniel Eilhoff är yrkeslärare på Nösnäsgymnasiet och bor med sin fru Malin och deras barn i Hallsbäck.

Cecilia Hederoth arbetar med reklam i Kungälv och driver sitt eget företag. Hon bor också nära skolan tillsammans med sin man Glenn och dottern Lily som är 3 år.